25-2-2021 - 16-5-2021

Galeria Labirynt | Plaza

O wystawie

Podczas drugiej wystawy cyklu Powiększenie zaprezentują się Adam Oroń, Sławomir Toman i Monika Zadurska-Bielak. Ich prace, tak samo jak w poprzedniej odsłonie, są przeznaczone na sprzedaż. Obrazy i rzeźby trojga lubelskich twórców można będzie oglądać w Galerii Labirynt | Plaza od 25 lutego.  

Dzień otwarcia
Kiedy: 25.02.2021 r., godz. 13:0018:00
Gdzie: Galeria Labirynt | Plaza,  ul. Lipowa 13
Dostępność: wystawa znajduje się na parterze
Wstęp wolny

KATALOG WYSTAWY POWIĘKSZENIE

Ideą Powiększenia jest prezentacja twórczości artystek i artystów związanych z Lublinem. Powstała ona jako wynik trudnego czasu pandemii i obudzonej przez nią refleksji, dotyczącej znaczenia wspólnoty i lokalności. Czas pandemiczny okazał się czasem pełnym lęku o siebie i najbliższych, dlatego pomysłodawcy wystawy zmienili przyjętą wcześniej perspektywę patrzenia i  przenieśli uwagę z tego, co dalej, na to, co tu i teraz. Postanawiając skupić się na najbliższym otoczeniu, oddają lubelskim artystkom i artystom przestrzeń Galerii Labirynt | Plaza. Cykl Powiększenie otworzyli we wrześniu Edna Baud, Małgorzata Pawlak i Jakub Ciężki. W drugiej odsłonie wystawy publiczność będzie miała okazję obejrzeć obrazy Adama Oronia i Sławomira Tomana oraz rzeźby Moniki Zadurskiej-Bielak. Dzieła będzie można także kupić.

Adam Oroń – Absolwent Malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2014 roku uzyskał tytuł magistra sztuki w pracowni dr hab. Wiesława Procia. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem oraz twórczością ilustratorską.

Sławomir Toman – (ur. 1966 ) Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Ecole Regionale des Beaux-Arts w Rennes we Francji. Nominowany do Paszportu Polityki (2003). Stypendysta Ministerstwa Kultury RP (2002) oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji (1995). Od 1997 roku związany z Instytutem Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Lublinie w latach 2011-2014. Zajmuje się malarstwem, jest dydaktykiem i kuratorem wystaw.

Monika Zadurska-Bielak (ur. 1967 w Lublinie) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się rzeźbą i ceramiką. Założycielka pracowni Potok Pracownia Plastyczna, gdzie odbywały się liczne warsztaty i kursy ceramiczne i plastyczne przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Specjalizuje się w technologii odlewów silikonowych, którą wykorzystuje do tworzenia realistycznych figur. Wykonywała elementy scenografii do wystaw w wielu ośrodkach muzealnych w Polsce

Katalog wystawy w PDF > KATALOG WYSTAWY POWIĘKSZENIE

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup