03-4-2021 - 30-4-2021

Wszędzie

O wystawie

Fragmenty wystawy „Nigdy nie będziesz szła sama” zrealizowane w VRChat czyli internetowej platformie społecznościowej służącej do tworzenia światów wirtualnych. Ekspozycja daje możliwość przeniesienia się do cyfrowej sali wystawienniczej Galerii Labirynt w Lublinie za pośrednictwem cyfrowych avatarów. Dzięki temu możliwe jest oglądanie wystawy w kilka osób bez wychodzenia z domu. Zwiedzanie wystawy w ten sposób przypomina grę komputerową i daje możliwość interakcji między osobami spotkanymi w przestrzeni cyfrowej.

W tegorocznej edycji projektu ekspozycja będzie prezentować fragmenty wystawy „Nigdy nie będziesz szła sama” – filmy wideo dokumentujące Strajki Kobiet. Wystawa stale powiększa się o kolejne obiekty, w tym prace przestrzenne.

„Nigdy nie będziesz szła sama” to wystawa-manifest solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. W jego wyniku Polska znalazła się w niechlubnej grupie krajów o najbardziej restrykcyjnym prawie aborcyjnym na świecie. Dlatego kobiety zaprotestowały, żądając wolności wyboru oraz prawa do decydowania o własnym życiu.

 

Wystawę można obejrzeć pod linkami:

https://vrch.at/you-fartynewfie-58cde
https://vrch.at/ophone-freemiumlicious-b2138

Dostęp do platformy VRChat jest możliwy dla osób posiadających komputery z systemem operacyjnym Microsoft Windows.

Aby dołączyć do pokoju, na komputerze należy mieć zainstalowaną aplikację Steam oraz na nim VRChat, co opisuje załączona poniżej instrukcja techniczna dotycząca korzystania z VRChat. VRChat instrukcja

Jeśli programy te są już zainstalowane na komputerze, należy wejść w wyżej podany link, a następnie kliknąć w widoczny w prawym górnym rogu przycisk „Launch World”. Wyskoczy okienko (drugi załącznik), w którym należy kliknąć „Otwórz launch”. Po wykonaniu tych kroków powinno zacząć się ładowanie pokoju w programie VRChat. Gdy pokój załaduje się, na ekranie będzie widoczny przycisk „Go!”. Po jego kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony do wirtualnej galerii.

 

Minimalne wymagania sprzętowe niezbędne do korzystania z aplikacji VRChat:

64-bitowy procesor i system operacyjny : Windows 8.1, Windows 10.
Procesor: Intel® i5-4590 / AMD FX 8350 equivalent or greater.
Pamięć: 4 GB RAM.
Karta graficzna: NVIDIA GeForce® GTX 970 / AMD Radeon™ R9 290 equivalent
or greater.
DirectX: Wersja 11.

_______________

Wystawa jest organizowana w ramach Europejskich Dni Kreatywności Artystycznej 2021 w ramach projektu “CreArt. Network of Cities for Artistic Creation” („CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”) realizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”. Partnerem merytorycznym projektu jest Galeria Labirynt.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup