03-12-2021 - 30-1-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

Na wystawie „Działanie na żywo” zaprezentowane zostaną wybrane prace trzech polskich artystek: Anety Grzeszykowskiej, Aleksandry Kubiak i Joanny Rajkowskiej. Wystawa dotyczy zagadnień więzi rodzinnych, doświadczenia traumy, utraty i żałoby oraz procesów (re)integracji podmiotu.


Otwarcie: 3.12.2021 (piątek), godz. 19.00, wstęp wolny
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Dostępność: Otwarcie tłumaczone na PJM. Tłumaczenie symultaniczne na jęz. angielski. Wystawa odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi.
Wystawa czynna do: 30.01.2022 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00), bilet: 1 zł


Artystki wykorzystują narzędzia sztuki do poruszenia tematów niezwykle osobistych, które w publicznym akcie odbioru zyskują uniwersalne znaczenie. Ważnym motywem powtarzającym się w poszczególnych dziełach jest – świadomie lub nie – działanie podjęte przez jednostkę w celu przekształcenia rzeczywistości oraz budowa nowych relacji z innymi i ze sobą samą. W działaniach tych istotną rolę grają nie tylko osoby, ich symboliczne gesty i akty performatywne, ale i „rytuały rzeczy”, przedmioty traktowane jako elementy aktywne, posiadające moc sprawczą. Wystawa skupiona jest zatem na psychologicznych mechanizmach oswajania i reparacji. Ujęte razem, prace Grzeszykowskiej, Kubiak i Rajkowskiej, rezonują na różnych poziomach; psychologicznym, społecznym, kulturowym, stanowią refleksję nad tożsamością i doświadczeniami jednostki oraz funkcjami sztuki współczesnej w procesach samoświadomościowych i wspólnotowych.

Kuratorka: Magdalena Linkowska

 

Cennik

Bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp wolny).

Język

Polski

Kuratorzy

Magdalena Linkowska

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Aneta Grzeszykowska, Aleksandra Kubiak, Joanna Rajkowska

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup