15-7-2022 - 18-9-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

Nie musisz wszystkiego wiedzieć. Nie musi Ci wszystko pięknie wychodzić. „Może się nie udać” to wystawa o tym, że sztuka jest przygodą, procesem i eksperymentem. Te wartości stoją za każdym wybitnym dziełem, choć nie gwarantują sukcesu nawet geniuszom, bo zawsze może się nie udać – i to jest OK.

Artystki i artyści: Michał Bojara, Bolesław Chromry, Agnieszka Urszula Cioch, Oskar Dawicki, Ludomir Franczak, Franciszek Goszczyński, Tomas Hazslinsky i Wiktoria Zymomria, Paweł Janicki, Variable name (Valerie Karpan i Marina Khrypun), Mikołaj Kowalski, Magdalena Sawicka, Kamil Stańczak, Weronika Wrzosek


Otwarcie: 15.07.2022 (piątek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wystawa znajduje się na parterze. Otwarcie tłumaczone na PJM (Marta Stępniak) oraz język ukraiński (Volodymyr Dyshlevuk).
Na wystawie występują głośne dźwięki/migające projekcje/ światło.
Ciche godziny na wystawie: środy 15.00–19.00.
Wystawa czynna do: 18.09.2022 (wt.–niedz., godz. 12.00–19.00)
Bilet: 1 zł; na wernisaż wstęp wolny


Artyści i artystki zapraszają Was do współtworzenia dzieł i nadawania im sensów. Interaktywne prace, dostępne dla wszystkich, bez względu na wiek czy inne czynniki, pozwalają na improwizację i poczucie przyjemności płynącej z tworzenia. Nie ma tu miejsca dla lepszych i gorszych, a to, na ile zechcesz dać się wciągnąć w tę zabawę, jest wyłącznie Twoim wyborem.
Prace mogą Was zaciekawić i zaskoczyć. Pokażą, że można podejść do sztuki współczesnej bez obaw i uprzedzeń, raczej jej doznawać i się nią bawić, niż na siłę analizować, bo osobista refleksja z czasem przyjdzie sama. To właśnie pragniemy Wam przekazać: że w doznawaniu, rozumieniu sztuki nie ma miejsca na oceny, na jedyne słuszne drogi i interpretacje, a jedyną potrzebną supermocą jest otwartość.

Za powstanie wystawy odpowiada kolektyw kuratorski: Alicja Gieleta, Sylwia Hejno, Krystian Kamiński, Diana Kołczewska, Emilia Lipa, Monika Rejman, Agata Sztorc-Gromaszek, Waldemar Tatarczuk.

Wystawa jest częścią projektu Improvisa-Life in Motion i jest współfinansowana z funduszy programu Kreatywna Europa.

Wizualizacja wystawy (autor wizualizacji: Adam Oroń)

Cennik

bilet: 1 zł, na wernisaż wstęp wolny

Język

polski

Kuratorzy

Alicja Gieleta, Sylwia Hejno, Krystian Kamiński, Diana Kołczewska, Emilia Lipa, Monika Rejman, Agata Sztorc-Gromaszek, Waldemar Tatarczuk.

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Michał Bojara, Bolesław Chromry, Agnieszka Urszula Cioch, Oskar Dawicki, Ludomir Franczak, Franciszek Goszczyński, Tomas Hazslinsky i Wiktoria Zymomria, Paweł Janicki, Variable name (Valerie Karpan i Marina Khrypun), Mikołaj Kowalski, Magdalena Sawicka, Kamil Stańczak, Weronika Wrzosek

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup