Open Group – Powtarzajcie za mną

Kurator

Waldemar Tatarczuk

Artyści

Open Group (Yuriy Biley, Pavlo Kovach, Anton Varga)

Miejsce

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność

Wystawa na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wernisaż i dyskusja tłumaczone na jęz. ukraiński i angielski. Wernisaż nie będzie tłumaczony na PJM.

Edukacja

Redakcja publikacji

Projekt publikacji

Biogramy artystów

Kolektyw Оpen Group został założony w sierpniu 2012 roku we Lwowie przez sześciu ukraińskich artystów. Struktura grupy zmieniała się na przestrzeni lat, a obecnie jej członkami są: Yuriy Biley, Pavlo Kovach i Anton Varga. Od czasu do czasu zapraszają innych artystów i artystki lub inne osoby do wzięcia udziału w swoich projektach i dołączenia do Open Group. Praca kolektywu opiera się na badaniach interakcji i komunikacji między ludźmi, artystami i artystkami, sytuacją i przestrzenią. Ich praktyka artystyczna opiera się również na badaniu koncepcji „pracy zbiorowej”.

Od 2011 roku członkowie grupy prowadzą samodzielne przestrzenie artystyczne, takie jak Detenpyla Gallery czy Еfremova26 Gallery (2013–2014) we Lwowie. Open Group zdobyło Specjalne Wyróżnienie PinchukArtCentre Prize w 2013 roku oraz Nagrodę Główną w 2015 roku. Ich prace zostały zaprezentowane w ukraińskim pawilonie narodowym na 56. Biennale w Wenecji. W 2016 roku Open Group był kuratorem wystawy „Stopień zależności. Kolektywne praktyki młodych ukraińskich artystów 2000–2016” (Wrocław, Polska). W 2017 roku prace grupy zostały zaprezentowane w ramach Future Generation Art Prize @ Venice 2017 (imprezy towarzyszącej 57. Biennale w Wenecji). W 2019 r. Open Group był kuratorem Pawilonu Narodowego Ukrainy na 58. Biennale w Wenecji.

Tłumaczenia