02-12-2022 - 04-12-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie odbył się festiwal „Ćwierć” – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej w Ukrainie. Inicjatorem i współautorem wydarzenia jest przebywający obecnie w Polsce artysta multimedialny, queer-anarchista i aktywista z Melitopola (Ukraina Południowa) – Oleksandr Halishchuk, który nie mógł osobiście uczestniczyć w festiwalu.


Otwarcie: 2.12.2022 (piątek), godz. 19:00
Wystawa czynna do: 3–4.12.2022, godz. 12:00–19:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wernisaż nie będzie tłumaczony na PJM.
Dla kogo: osoby pełnoletnie
Wstęp: 1 zł


Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Galeria Labirynt zapraszają na wystawę-prezentację wideo materiałów multimedialnych, które artysta dostał od współorganizatorów i realizatorów festiwalu w Ukrainie – „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.

A co się tam działo i co można zobaczyć?

Na wystawie zostaną zaprezentowane warsztaty z circuit bending, czyli kreatywne wykorzystanie zwarć układów instrumentów elektronicznych o niskim napięciu, np.: zabawek i małych syntezatorów do tworzenie nowego brzmienia, z druk – trash printing; salon fryzjerstwa oraz piercingu „nomer.47” przy wsparciu „Raiskii Raiiii”; performanse, koncerty muzyki noise oraz eksperymentalnej, przedstawienia niezależnych nut i DJ setów, prezentacja prac artystów oraz inicjatyw oddolnych.

2 grudnia wystawę otworzy rozmowa artysty z dyrektorem Galerii Labirynt Waldemarem Tatarczukiem, który osobiście 5 listopada był na festiwalu „Ćwierć” we Lwowie.


„Ćwierć” (insta: _4vert_) – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej odbył się 5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie. Inicjator i współautor – Oleksandr Halishchuk. Został zrealizowany i zorganizowany w Ukrainie przez kolektywy: „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.

Inicjator i współautor projektu: Oleksandr Halishchuk.
Realizacja i współorganizacja w Ukrainie: Kseniia Shcherbakova, Banan Vedro, Paul Klymenko, Slavik Breus, Serhii Suliaev.
Organizator w Lublinie: Warsztaty Kultury
Kuratorka: Magda Linkowska.
Gości wystawę: Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki

Cennik

bilet: 1 zł

Język

polski

Kuratorka

Magdalena Linkowska

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oleksandr Halishchuk

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup