14-4-2023 - 14-5-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wystawie

W Polsce fetysz to nadal temat tabu, szczególnie pup play, który jest na świeczniku w świecie polityki i mediów. Błędnie pokazuje się tego typu aktywność jako zboczenie i porównuje do zoofilii. Od kilku lat Puppy Play rozwija się także w naszym kraju. Jest to w dużej części aktywność praktykowana przez osoby identyfikujące się jako mężczyźni, ale psiaki wymykające się schematom, witają w swoim gronie wszystkie dorosłe osoby, niezależnie od orientacji czy płci.


Otwarcie: 14.04.2023 (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wernisaż tłumaczony na PJM, tłumaczka: Jolanta Gromada. Wernisaż tłumaczony na język ukraiński, tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
Wystawa czynna do: 14.05.2023 (wt.-sob.: 13.00–18.00; niedz.: 12.00–19.00)
Wstęp wolny

Podczas wernisażu wystąpi Malamute Kori, tancerz i były striptizer. Pasjonat tańca, erotyki i wszystkiego związanego z seksualnością. W social mediach dzieli się swoją pasją, tańcem i aktorstwem, obserwuje go spore grono oddanych fanów. Zaprezentuje taneczną choreografię w stylu Erotic Modern Commercial do piosenki „Unholy” Sam Smith.


Czym jest Puppy Play? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Dla każdego psiaka znaczy to coś innego. Jest to interakcja pomiędzy dorosłymi osobami, z których przynajmniej jedna wciela się w rolę psiaka. Główną zasadą pup play, jest to że ten fetysz jest dla Ciebie, a nie ty dla niego.

– Do wystawy zaprosiłem 6 bohaterów, którzy na kreatywnych fotografiach, pełnych koloru i światła, zaprezentują się ze swojej psiej strony. W swoich pracach chcę pokazać fetysz, jako sztukę. Sztukę, która może być pięknie brzydka i przykuwać uwagę – mówi Sylwester Iżowski.


Sylwester Iżowski (ur. 1997) – fotograf konceptualny, malarz, artysta. Jego całe życie kręci się wokół artystycznej twórczości. Prowadzi kolorowe, niebanalne studio fotograficzne – not cliched studio. Kreatywne makijaże, stylizacje czy nietypowe scenografie – tak w skrócie można opisać jego warsztat fotograficzny. Swoją twórczość pokazuje na Instagramie: @sizowski.


Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, PJM

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artysta

Sylwester Iżowski

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup