12-4-2024 - 11-5-2024

Galeria Labirynt | Plaza

O wystawie

Anatoly Belov to legenda queerowej sceny artystycznej Kijowa. Jego praktyka artystyczna w różnych okresach była związana z grafiką, street artem, performansem i filmem. Był jednym z założycieli grupy R.E.P., która stała się po Pomarańczowej Rewolucji ważnym środowiskiem artystycznym Ukrainy. Zyskał popularność dzięki muzyce elektronicznej. Zaczynał od muzyki performatywnej, tworząc zespół Penoplast, a od 2012 wspólnie z Goshą Babanskim tworzy pierwszy w Ukrainie queer-popowy projekt Lyudska Podoba. Podczas rezydencji w Galerii Labirynt zaczął tworzyć nową serię prac malarskich.

Podstawą jego metody twórczej jest osobiste doświadczenie, które najczęściej jest wspólne dla wielu osób ze społeczności LGBTQ+. Sztuka Belova staje się więc uniwersalna, a jednocześnie, dzięki różnorodności technik i mediów, wielowątkowa i poruszająca. Na wystawie w Bibliotece Azyl zobaczymy jego prace graficzne, filmy i najnowsze powstałe w Lublinie obrazy.


Po otwarciu wystawy w Bibliotece Azyl zapraszamy do Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 na pokaz filmu oraz koncert Anatolija i afterparty.

Otwarcie wystawy: 12.04.2024 (piątek), godz. 19.00 [Biblioteka Azyl, ul. Lipowa 13]
Pokaz filmu: godz. 20.30 „Święto życia” (Feast of life), Anatoly Belov & Oksana Kazmina, 33′, 2015 [Galeria Labirynt]
Koncert: godz. 21.00 [Galeria Labirynt]
Wystawa czynna do: 11.05.2024 (wt.–sob.: 13.00–18.00)
Wstęp: wolny

Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze, w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Tłumaczenie wydarzenia na PJM – Jolanta Gromada. Tłumaczenie na język ukraiński – Volodymyr Dyshlevuk.

Anatoly Belov, Supersztuka Tolika/ Tolik’s Super Art

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artysta

Anatoly Belov

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup