Grafika. Czerwony napis na białym tle "powiększenie". Napis powtórzony 5 razy. Jego dolna, centralna część wybrzusza się jak kula.

Powiększenie 2

Podczas drugiej odsłony Powiększenia zaprezentują się Monika Zadurska-Bielak, Adam Oroń i Sławomir Toman. Ich prace, tak samo jak w poprzedniej odsłonie, są przeznaczone na sprzedaż. Z uwagi na tymczasowe zamknięcie Galerii, wystawa została przesunięta w czasie.  

W oczekiwaniu na otwarcie wystawy, prezentujemy reprodukcje części prac na słupach ogłoszeniowych przy Krakowskim Przedmieściu 70 i Alejach Racławickich 18.

Ideą Powiększenia jest prezentacja twórczości artystek i artystów związanych z Lublinem. Powstała ona jako wynik trudnego czasu pandemii i obudzonej przez nią refleksji, dotyczącej znaczenia wspólnoty i lokalności. Czas pandemiczny okazał się czasem pełnym lęku o siebie i najbliższych, dlatego pomysłodawcy wystawy zmienili przyjętą wcześniej perspektywę patrzenia i  przenieśli uwagę z tego, co dalej, na to, co tu i teraz. Postanawiając skupić się na najbliższym otoczeniu, oddają lubelskim artystkom i artystom przestrzeń Galerii Labirynt | Plaza. Cykl Powiększenie otworzyli we wrześniu Edna Baud, Małgorzata Pawlak i Jakub Ciężki. W drugiej odsłonie wystawy publiczność będzie miała okazję obejrzeć rzeźby Moniki Zadurskiej-Bielak oraz obrazy Sławomira Tomana i Adama Oronia. Dzieła będzie można także kupić!

Sławomir Toman – (ur. 1966 ) Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Ecole Regionale des Beaux-Arts w Rennes we Francji. Nominowany do Paszportu Polityki (2003). Stypendysta Ministerstwa Kultury RP (2002) oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji (1995). Od 1997 roku związany z Instytutem Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Lublinie w latach 2011-2014. Zajmuje się malarstwem, jest dydaktykiem i kuratorem wystaw.

Monika Zadurska-Bielak (ur. 1967 w Lublinie) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się rzeźbą i ceramiką. Założycielka pracowni Potok Pracownia Plastyczna, gdzie odbywały się liczne warsztaty i kursy ceramiczne i plastyczne przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Specjalizuje się w technologii odlewów silikonowych, którą wykorzystuje do tworzenia realistycznych figur. Wykonywała elementy scenografii do wystaw w wielu ośrodkach muzealnych w Polsce.

Adam Oroń – Absolwent Malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2014 roku uzyskał tytuł magistra sztuki w pracowni dr hab. Wiesława Procia. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem oraz twórczością ilustratorską.

Powiększenie 2
17.10.2020
Galeria Labirynt | Plaza ul. Lipowa 13
Wystawa czynna do 15.11.2020
Godziny otwarcia: wt.sob., godz. 13:0018:00; niedz. godz. 12:0019:00
Wstęp wolny