18-2-2023 - 18-2-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Subiektywny wybór pieśni, które dotykają wrażliwych miejsc w duszy. Zajmiemy się tematem wrażliwości oraz ciszy. Czy cisza może być inspiracją do muzyki? Czy jej doświadczamy? Postaramy się usłyszeć nasze muzyczne tętno. Przywołamy też współczesne tkanki wspomnień uczestników i uczestniczek zajęć – jaka jest Wasza melodia z dzieciństwa? Czy potrafimy ją przywołać? Jaką muzyką karmimy się obecnie?

Skupimy się najpierw na pracy nad ciałem, oddechem i głosem. Pobędziemy w harmonii rozumianej jako współbrzmienie w śpiewie, ale także bycie z zgodzie ze sobą samym. Za pomocą technik oddechowych i relaksacyjnych, a także poprzez wizualizacje, skupimy się na rozluźnieniu strun głosowych i otwarciu gardła. Dojdziemy do naszej muzykalności poprzez ćwiczenia harmoniczne i rytmiczne. Za punkt wyjścia posłużą nam pieśni rodzinne z Lubelszczyzny z nagrań archiwalnych oraz z prywatnego archiwum rodzinnego.

Warsztaty są inspirowane wystawą „Piosenka o mojej rodzinie”.


⌚ Kiedy: 18.02.2023 (sobota), godz. 16.00–18.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🇺🇦 Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
💰 Bilet: 10 zł/osoba.
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.

🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
⏱ Warsztaty trwają ok. 120 minut.
🖼 Prowadzenie: Adrianna Iwanejko.
🇺🇦 Tłumaczenie: Mariya Hoyin.


Adrianna Iwanejko – artystka wizualna, plastyczka o muzycznym wykształceniu. Studiowała na krakowskiej ASP oraz na UJ. Uczestniczka licznych wystaw w Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Białej Podlaskiej, współautorka scenografii. Zafascynowana kulturą tradycyjną, granicami i pograniczem (a zwłaszcza tym wschodnim, lubelskim). Te tematy przetwarza w swojej praktyce artystycznej na wiele sposobów. Lubi łączyć dziedziny i techniki. Śpiewała w zespole Traditune. Gra na skrzypcach.

Cennik

bilet: 10 zł/os.

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Adrianna Iwanejko

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup