08-2-2023 - 28-2-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Osoby artystyczne w Ukrainie mogą korzystać z pomocy humanitarnej, ale życie twórcze tam się nie kończy, a one potrzebują materiałów plastycznych, których brakuje. Sztuka i proces twórczy dla wielu jest jednym ze sposobów na przetrwanie. Zbiórka ma na celu zebranie materiałów plastycznych, które zostaną przekazane artystkom i artystom w Ukrainie. Zapraszamy, aby w czasie trwania akcji przynosić do Galerii materiały plastyczne, a my zajmiemy się ich przekazaniem.


Rozpoczęcie akcji: 8.02.2023 (środa)
Zakończenie akcji: 28.02.2023 (wtorek)
Główny punkt zbiórki: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5


Co zbieramy?
Farby olejne, farby akrylowe, farby akwarelowe, farby w spreju, podobrazia papierowe, wszelkie media, pigmenty, werniksy i fiksatywy, szkicowniki, pędzle, akcesoria malarskie, ołówki, grafity, węgle, tusze, akcesoria i farby do grafiki warsztatowej.

Akcja towarzyszy projektowi The Sky Is Open. Voices From Ukraine, który jest cyfrowym archiwum prac stworzonych po 24 lutego 2022 przez osoby artystyczne z Ukrainy. Inicjatywa ma na celu wsparcie osób artystycznych, które mimo pełnoskalowej wojny, chcą pozostać w kraju w czasie, gdy jest on w niebezpieczeństwie – wiele z nich pomaga wewnętrznym uchodźcom, odbudowuje zniszczone domy, organizuje zajęcia dla dzieci uchodźczych. Ale też tworzą prace artystyczne będące świadectwem czasu wojny. Naszym celem jest wspierać ich i ich działania w tym trudnym czasie oraz umacniać sztukę, która powstaje teraz w Ukrainie.
Dzięki współpracy z organizacjami i instytucjami, które dołączyły do projektu, możemy docierać do kolejnych ośrodków artystycznych.

Koordynator akcji: Mateusz Wszelaki (mateusz.wszelaki@labirynt.com)

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup