25-3-2023 - 25-3-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”, będzie mieć warsztatowy charakter. Wodzirej odpowiedzialny za zajście to Radek Bułtowicz – wizualny oprawca, cyklista, artysta. Plan jest taki: na początku będzie trzęsienie ziemi, a potem napięcie wzrośnie. Uczestnicy spotkania zobaczą gotowe pokazy analogowych diaporam* – dowiedzą się, jak powstają te wizualne kolaże. Następnie sami spróbują ułożyć obrazy pod projekcje z gotowych materiałów na slajdach. Finał to pokazy ukończonych diaporam warsztatowych.

* Diaporama – spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk.


⌚ Kiedy: 25.03.2023 (sobota), godz. 16.00–19.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. 🇺🇦 Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
💰 Bilet: 10 zł/osoba.
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (22.03) lub wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.

🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

🖼 Prowadzenie: Radek Bułtowicz.
🇺🇦 Tłumaczenie: Mariya Hoyin.


Radek /eRBu/ Bułtowicz – wizualny „oprawca” koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń m.in. z: Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Johnem Scofieldem, grupami Morion Trio, Dazkarieh, Ścianka, Melt Yourself Down. eRBu realizuje „mapping” sceny lub wnętrza, w myśl idei, że ekran to za mało. Często używa płynów w wizualizacjach – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość „zfalowania” ekranu i całej przestrzeni. Wymienione ornamenty tła wraz z wrażeniem animacji poklatkowej realizuje za pomocą urządzeń analogowych!

Cennik

bilet: 10 zł/os.

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Radek /eRBu/ Bułtowicz

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup