28-7-2023 - 28-7-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Kiedy byłxm dzieckiem podczas wakacji u ojca budowałxm w lesie szałasy i bazy. Lubiłxm robić coś z niczego, tworzyć chatki, w których mogę się schronić.

Przegapiłxm moment, w którym dziecięca zabawa zmieniła się w rzeczywistość. Brak akceptacji ze strony społeczeństwa i rządu pozbawia queery poczucia bezpieczeństwa, często też fizycznego domu.

Dzisiaj wszyscy jesteście zaproszeni, chodźcie. Z patyków zrobię nam dom.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Nie wymyślaj, jeszcze ci się odwidzi”.


Kiedy: 28.07.2023 (piątek), godz. 17.00
Gdzie: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia, obok CityFit)
Dostępność: Performans odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Performans potrwa pół godziny.
Wstęp: wolny


Anastas Krusińska (zamienne zaimki) – niebinarna osoba aktywistyczna, edukatorska. Wierzy, że sztuka może aktywizować. W swoich działaniach skupia się na słowach – w formie pisemnej i mówionej. Wierzy, że to jak mówimy zmienia rzeczywistość. Na co dzień działa z językiem – pisząc poezję, teksty, prowadząc warsztaty. Osoba samorzecznicza, uwidacznia obecność osób niebinarnych w Polsce. Lubi zadawać niewygodne pytania.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Osoba artystyczna

Anastas Krusińska

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup