08-7-2023 - 08-7-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Szuflady dziadków wypełnione szpargałami, albumy zdjęć, na których jako dzieci pokazujemy radośnie pierwsze zęby, fotografia ze ślubu prababci, stare notatki, a może tkaniny znalezione gdzieś w pawlaczu? Każdy z tych przedmiotów może być dla nas intrygujący i stać się punktem wyjścia do opowiedzenia ważnej historii. Podczas warsztatów zapoznamy się z techniką asamblażu. Opowie nam o niej Paulina Mazurek na przykładzie wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Każda osoba uczestnicząca wykona w technice asamblażu pracę wykorzystującą przyniesioną przez siebie fotografię z rodzinnych archiwów lub frapujący ją przedmiot. To także szansa przeżycia osobistej historii i posłuchania, czego chcą od nas archiwa.

Uwaga! Udział w warsztatach wymaga przyniesienia kopii fotografii lub przedmiotu. Prowadząca skontaktuje się mailowo z uczestnikami, aby przygotować dla nich materiały.


⌚ Kiedy: 8.07.2023 (sobota), godz. 16.00–19.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. 🇺🇦 Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
💰 Bilet: 10 zł/osoba; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (5.07) lub wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.

🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
⏱ Warsztaty trwają ok. 180 minut.
🖼 Prowadzenie: Paulina Mazurek, artystka, twórczyni wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie”.
🇺🇦 Tłumaczenie: Oleksandra Orkusha.

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie”.

Cennik

Bilet: 10 zł/osoba; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Paulina Mazurek

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup