08-4-2023 - 08-4-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Widzialności Osób Transpłciowych i finisażu wystawy The Beauty of Transqueer” Vala Ziółkowskiego zapraszamy na autorskie oprowadzanie. Val opowie o znaczeniu mówienia o sytuacji osób transpłciowych w naszym społeczeństwie. Będzie można porozmawiać z artystą oraz niektórymi osobami bohaterskimi ze zdjęć prezentowanych na wystawie. 


Kiedy: 8.04.2023 (sobota), godz. 17:00
Gdzie: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny

Prowadzenie: Val Ziółko x Jakub Ziółkowski


Val Ziółko x Jakub Ziółkowski (ur. 2001) – absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie na specjalizacji aranżacja wnętrz. Obecnie studiuje produkcję medialną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa. W swojej praktyce pracuje głównie z fotografią. Aktywista na rzecz praw osób LGBTQ+, skupiający się na potrzebach osób transpłciowych. „Pionier Młodego Pokolenia” w ramach Vogue’s Global Youth Project. Wyróżniony w XII międzynarodowym konkursie fotograficznym „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”.


Projekt Queerujemy Lublin dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu The Europe Challenge 2022-23.Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup