17-3-2023 - 17-3-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności. To miejsce, w którym dochodzi do dyskusji. Zapełniamy labiryntowe ściany performatywnym, wyraźnym, dającym do myślenia głosem młodego pokolenia. Potajemnie razem przygotowujemy interdyscyplinarne dzieło. To właśnie ten głos ma wejść w dialog z miejskim życiem, klimatem i problemami dnia codziennego. Najważniejszy jest proces, nie końcowy produkt. O tym procesie, możliwościach, specyfice sztuki komentującej i oczekiwaniach opowiemy podczas nocnego oprowadzania.


Kiedy: 17.03.2023 (piątek), godz. 22:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wystawa w przestrzeni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Ze względu na rodzaj ekspozycji w przestrzeni pojawiają się treści nieodpowiednie dla dzieci.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: Mateusz Wszelaki


Po oprowadzaniu przestrzeń będzie otwarta do północy, aby umożliwić chętnym osobom proces twórczy. Zachęcamy Was do dowolnej ekspresji – nie tylko malowaniem czy pisaniem po ścianach! Masz jakieś prace w domu? Przynieś je! Chcesz napisać manifest na kartonie i przybić do ściany? Zrób to! Masz ciekawe wideo do pokazania? Czekamy na to! Niech forma nie będzie ograniczeniem.

Do tworzenia, zgodnie z ideą projektu, zapraszamy osoby w wieku 15-30 lat. W oprowadzaniu po przestrzeni nie przewidujemy ograniczeń wiekowych.

Oprowadzanie towarzyszyć będzie imprezie Danse Macabre, na którą zapraszamy: link do opisu

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Mateusz Wszelaki

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup