04-7-2021 - 04-7-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Performans Lubelskiego Teatru Tańca na finisaż wystawy „Fasada” Moniki Sosnowskiej w Galerii Labirynt.
„Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania” będą miały charakter otwartego działania ruchowego. Każdy z performerów przygotuje trzy partytury ruchowe, które powstaną w relacji do „Fasady” Moniki Sosnowskiej. Owe partytury będą odpowiadać trzem kategoriom: co widzimy, co czujemy i co sobie wyobrażamy w relacji do monumentalnej instalacji Sosnowskiej.
______
Kiedy: 4.07.2021 r.
O której: 9:00; 16:00; 20:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Dostępność: Performans obędzie się na parterze.
Wstęp wolny.
______
Działanie ma mieć charakter otwartej struktury podlegającej stałym modyfikacjom. Performerzy będą mieli dowolność podejmowania decyzji odnośnie tego, którą partyturę realizują. Ramy determinujące proces decyzyjny będą uzależnione od charakteru każdego z poszczególnych performerów oraz relacji jaką zbudowali z „Fasadą”. Samo działanie, dzięki obecności performerów, ma pozwolić widzom spojrzeć na instalację w inny sposób, jednocześnie poddać refleksji własne procesy patrzenia, bycia i działania w przestrzeni galeryjnej. Performans odbędzie się o trzech różnych porach dnia, aby wykorzystać naturalne zmiany świetlne, natomiast każdorazowy jego przebieg będzie niepowtarzalny i inny.
Performans „Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania” powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie. Performans odbędzie się w Galerii Labirynt w Lublinie.
______
Koncepcja i prowadzenie procesu: Konrad Kurowski
Konsultacje choreograficzne: Anna Żak
Tancerki: Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Marysia Micek, Beata Mysiak, Joanna Pędzisz, Milena Tes (W procesie tworzenia brał również udział Mikołaj Karczewski.)
Opracowanie tekstów towarzyszących działaniu: Marta Ryczkowska
Czas trwania: 60 min.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup