19-9-2021 - 19-9-2021

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Jak artyści współcześni podchodzą do tematyki portretu? Jakie są sposoby ukazywania ludzi na obrazach? Daj się oprowadzić po wystawie prezentującej portrety z kolekcji Galerii Labirynt! Przekonaj się, jak się można bawić rozmaitymi artystycznymi ujęciami portretu oraz jakie funkcje może on pełnić w dobie kultury selfie.

___________________

Kiedy: 19.09.2021 r., g. 17:00
Gdzie: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 / wejście od ul. Ofiar Katynia
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy przez formularz.

___________________

„Ą fas” ukazuje różne spojrzenia na portrety w kolekcji Galerii Labirynt. Od klasycznego przedstawienia przez autoportret, karykaturę, portret fotograficzny, wideo, aż do nietypowego portretu w formie pisanej. Wystawa na głównym miejscu stawia portret i jego formę, technikę wykonania i różnorodność podejścia artystycznego do tego tematu. Wystawa w sposób humorystyczny podchodzi też do wyrażenia en face zaczerpniętego z języka francuskiego, które, podobnie jak inne obcojęzyczne określenia stosowane w sztuce, często utrudnia odbiór prezentowanych prac, wprawiając odbiorców w zakłopotanie. Chcemy bawić się portretem i do tego zapraszamy również wszystkich widzów i widzki.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup