27-6-2021 - 27-6-2021

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Daj się oprowadzić! – wystawa „Ergonomia zagłady”

 

Czy nauka może doprowadzić do dehumanizacji? Daj się oprowadzić po wystawie będącej efektem projektu studentów i studentek Akademii Sztuki w Szczecinie. Poznaj historie prac będących refleksją nad mechanizmami wykorzystywanymi w obozach zagłady.

___________________

 

Kiedy: 27.06.2021 r., g. 17:00

Gdzie: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13

Dostępność: Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack. Oprowadzanie odbywają się na parterze.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz.

___________________

 

„Ergonomia zagłady” to wystawa studentów i studentek Akademia Sztuki w Szczecinie pod kierunkiem profesora Huberta Czerepoka. Jest to efekt projektu plenerowego, podczas którego młodzi artyści i artystki odwiedzili obozy zagłady, w tym Państwowe Muzeum na Majdanku. Podczas oprowadzania przedstawione zostaną prace będące refleksją uczestników i uczestniczek projektu nad mechanizmami stosowanymi w obozach zagłady. Wspólnie zastanowimy się nad wykorzystywaniem nauki przeciwko ludzkości – czy ergonomia może zostać wykorzystana przeciwko człowiekowi? Czy może stać się dziedziną wiedzy, która prowadzi do dehumanizacji?

 

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

 

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.

 

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup