28-2-2021 - 28-2-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Jakie są oblicza strajku? Daj się oprowadzić po wystawie-manifeście solidarności ze strajkującymi kobietami. Poznaj historie strajkowych transparentów i prac artystycznych oraz strajkową dokumentację fotograficzno-filmową!

Kiedy: 28.02.2021 r., g. 17:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Dostępność: Film PJM znajduje się poniżej. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

 

Podczas oprowadzania przedstawione zostaną historie wybranych strajkowych transparentów i prac artystycznych znajdujących się na wystawie. Zapoznamy się również z fotograficzno-filmową dokumentacją strajku kobiet, zastanawiając się, jakie są oblicza i środki strajkowe. Po oprowadzaniu zapraszamy do wykonania własnych transparentów na wystawie w Otwartym Studio Transparentów.

„Nigdy nie będziesz szła sama” to wystawa-manifest solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. W jego wyniku Polska znalazła się w niechlubnej grupie krajów o najbardziej restrykcyjnym prawie aborcyjnym na świecie. Dlatego kobiety zaprotestowały, żądając wolności wyboru oraz prawa do decydowania o własnym życiu.

Do udziału w wystawie zaproszone zostały osoby, które stworzyły transparenty, hasła, kartony, wlepki, grafiki, plakaty strajkowe, dokumentację fotograficzną i wideo z demonstracji oraz artystów i artystki wspierający protestujące osoby, tworzące prace solidaryzujące się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Wystawa jest próba ukazania tego wielkiego ogólnopolskiego oddolnego ruchu, który ogarnął wieleset miast, miasteczek i małych miejscowości w całym kraju.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników warsztatów ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa – maseczki ochronne dostępne są w księgarni. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt

Tłumaczenie PJM: Ewelina Lachowska

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup