09-1-2022 - 09-1-2022

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

„Powiększenie” jest cyklem lubelskich wystaw, podczas których prezentujemy twórczość lokalnego środowiska artystycznego. W trzeciej odsłonie biorą udział: Magdalena Franczak, Paweł Korbus, Ewa Zarzycka. Daj się oprowadzić po wystawie, obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!


Kiedy: 9.01.2022 (niedziela), godz. 15.00
Gdzie: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny; obowiązują zapisy online (link do formularza zgłoszeniowego)


W jaki sposób dokonuje się przekładu wartości artystycznej na finansową? Jakie zmienne uwzględnia ten proces, czy wartości np. społeczne wywierają na niego wpływ? W jakim zakresie wartość ekonomiczna może stanowić odzwierciedlenie tej niematerialnej? To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą wystawie.

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus podchodzą do tematu zarówno z powagą i ironią. Demaskują i uważnie analizują obecny na wystawie wątek sprzedaży i towarzyszącą mu otoczkę. Prozaiczna, komercyjna rzeczywistość nakłada nierzadko konieczność bycia jednocześnie artystą, piarowcem i menedżerem. Ale czy te dwie role idą zawsze w parze? Poruszane przez nich problemy są interesujące nie tylko dla specjalistów. W codziennym życiu towarzyszy nam wszak wiele stereotypów związanych ze sztuką, a część z nich niewątpliwie dotyczy właśnie jej aspektu finansowego.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Cennik

Bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup