12-9-2021 - 12-9-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Czy można stworzyć prace o języku jidysz bez jego znajomości? Jakie przedmioty osobiste prezentuje artysta na wystawie „Cel pobytu”? Co wspólnego ma „Sztuka wybaczania” Delfiny Dellert z rytuałem Hoʻoponopono? Daj się oprowadzić po aktualnych wystawach prezentowanych w Galerii Labirynt, obejrzyj prezentowane prace i poznaj historie!

___________________

Kiedy: 12.09.2021 r., g. 15:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy przez formularz.

___________________

Wystawa „Mame-Loshn” traktuje o języku, który kształtował się w ciągłym ruchu, bez własnego terytorium. Jidysz, język „matczyny”, pozostaje w bliskiej relacji ze sferą codziennego życia i ludzkim światem wewnętrznym. Stawia go to niejako w opozycji do języka „ojczystego” odzwierciedlającego relacje władzy.

„Cel pobytu?” to pytanie, które Yuriy Biley słyszy za każdym razem, gdy przekracza polską granicę, chociaż od lat tutaj ma swój dom. Dwa słowa wypowiadane przez urzędnika stanowią dla przyjezdnych wstęp do migranckiej baśni o wielu możliwych zakończeniach, dla artysty za każdym razem nabierają one nowego sensu.

„Sztuka wybaczania” Dellfiny Dellert stanowi apel o pojednanie i uleczenie międzyludzkich relacji. Słowa „przepraszam”, „wybacz mi”, „dziękuję”, „kocham cię” są nawiązaniem do polinezyjskiego rytuału Ho’oponopono, co można przetłumaczyć jako naprawianie, oczyszczanie czy przywrócenie do najlepszego stanu.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup