26-4-2023 - 26-4-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Od „Absolutely Fabulous” i „Divine Davide” przez „Simple Life” i „Pete Burns” po początek nowej queerowej rewolucji hyperpop i radykalnej nowej generacji pirackich wersji apek do tworzenia muzyki, DIY (zrób to sam) i antykapitalistycznych osób queer w digicore.


Kiedy: 26.04.2023 (środa), godz. 18.00-21.00
Gdzie: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzący: Oleksandr Halishchuk


EPSI to jednocześnie prezentacja/dyskusja oraz playlista/impreza hyperpop i digicore. Wydarzenie tworzą dwie części o charakterze performatywnym. Pierwsza część to prezentacja/dyskusja na temat „dekad” – eksperymentalnych lat 90. i kultowych (plastikowych) lat 2000.
Druga część, w formie wykładu, mówi o wpływie tych popkulturowych fenomenów na queerową kulturę i współczesną queerową muzykę, czego przykładami są hyperpop i digicore oraz późniejsze celebrowanie muzyki queer.

Oleksandr Halishchuk (on/oni) – pochodzi z południowej Ukrainy, z miasta Melitopol. Jest artystą multimedialnym, queer-anarchistą i działaczem oddolnym (wcześniej mieszkającym w Kijowie). Pracują z wrażliwością, obecnością i straconymi chwilami.

Autorka grafik: @my_pet_spider


Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, angielski

Prowadzenie

Oleksandr Halishchuk

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup