24-6-2021 - 24-6-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Minął dokładnie rok odkąd przedstawiłem swój pierwszy performans w Galerii Labirynt. Od tamtego czasu, z powodu pandemii, nie miałem okazji wejścia w dialog z widzem w indywidualnym performansie w przestrzeni galerii – do teraz.
________
Kiedy: 24.06.2021 r., g. 19:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Dostępność: Performans obędzie się na parterze. Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.
________
“Covfefe” będzie działaniem opartym na szukaniu nowych ścieżek improwizacyjnych, których punktem wyjścia będą przeplatające się elementy kontemplacyjne i rozpraszające.
W ciągu ostatniego roku obserwowałem nieprzewidywalność wydarzeń, które działy się wokół mnie. Miałem wrażenie, że z dnia na dzień głupieję, choć przez cały ten czas zdobywałem wiedzę. To właśnie wtedy nauczyłem się akceptować to, że nie wiem co wydarzy się jutro czy nawet za minutę. Był to okres wielu zmian i chwiejności, wypełniony wieloma momentami skupienia, zmieniającego się ponownie w dekoncentrację.
Poprzez odczytywanie tekstu, przez ruch, taniec i refleksję chcę zderzyć się z wytworzonymi przez siebie warunkami. Działanie ma na celu wytworzenie symbolicznego, niewidzialnego dla oka portalu, który wprowadzi mnie w stan, podczas którego będę podejmował decyzje bez określonego wcześniej planu.
Performans będzie eksperymentem, z którego chcę dowiedzieć się jak poprzez taniec można zamanifestować wdzięczność, poczucie wsparcia i dumę. Te właśnie emocje towarzyszą mi dziś.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup