18-11-2021 - 18-11-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Czym dla ciebie jest czułość? – to pytanie Filip Kijowski zadawał przechodniom na lubelskich ulicach. Odpowiedzi zaskakują i wzruszają. W trakcie swojego nowego performansu artysta dzieli się czułością z publicznością oraz zachęca do stworzenia czegoś wspólnego.


Kiedy: 18.11.2021 (czwartek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Ewelina Lachowska
Wstęp: wolny


Pierwsza odsłona tego działania miała miejsce podczas wieczoru performatywnego na festiwalu Her Docs w Warszawie. Artystę zainspirowała forma książki Andy Rottenberg pt. „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”. – Pisanie do osoby, która już nie żyje wydało mi się czymś niezwykłym i wartościowym. Pomyślałem, że i ja chciałbym napisać do postaci ważnych w moim życiu, tych, które spotkałem, jak i tych, które odcisnęły na mnie piętno w sposób pośredni – opowiada Filip Kijowski.

Tak powstały listy do osób obecnych i nieobecnych: do babci, mamy, do przyjaciółek, choreografki Marthy Graham, poetki Mai Angelou, Raven-Symoné, a nawet do atomówek… Ostatni list napisał do Czułości, którą wyobraził sobie jako kobietę. Wciąż jednak czegoś brakowało. Wtedy zaczął zadawać innym ludziom pytanie o to, czym jest dla nich czułość.

Performansowi Filipa Kijowskiego towarzyszy ruch. Jest on rodzajem dopowiedzenia do słów, post scriptum, które niesie ważną dla obu stron treść.

Cennik

Bezpłatne

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Filip Kijowski

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup