20-3-2022 - 20-3-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zapraszamy na oprowadzanie w PJM po aktualnych wystawach w Galerii Labirynt: „Napad na bazar 2” (Franek Warzywa), „Kolekcja dostępna vol. 2” (Gerhard Jürgen Blum-Kwiatkowski, Andrzej Dłużniewski, Jan Dobkowski, Maurycy Gomulicki, Ryszard Grzyb, Dorota Podlaska, Józef Robakowski, Tomasz Zawadzki), „Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić” (Archiwum Protestów Publicznych, Chris Niedenthal).


Kiedy: 20.03.2022 (niedziela), godz. 13.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbędzie się na parterze. Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym.
Wstęp: wolny
Zapisy: online (link do formularza zgłoszeniowego)


Idea „Napadu na bazar” jest niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest pewnym wzorem postawy, do której dąży artysta, Franek Warzywa, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje go nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą.

„Kolekcja dostępna” to druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.

O oporze wobec autorytarnego państwa opowiada z kolei wystawa „Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić”, prezentująca fotografie autorstwa Chrisa Niedenthala z lat 1981–1983 oraz zdjęcia Archiwum Protestów Publicznych, otwartej platformy dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od 2016 roku do dzisiaj.

Prowadzenie: Wioletta Stępniak

Cennik

wstęp wolny

Język

PJM

Prowadzenie

Wioletta Stępniak

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup