07-11-2023 - 07-11-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Jak co roku 7 listopada organizujemy wspólnie z Edwinem Bendykiem spotkanie związane z rocznicą utworzenia rządu Ignacego Daszyńskiego – pierwszego, lewicowego rządu Polski, który powstał w 1918 roku w Lublinie. Rocznica powołania tego wyjątkowo postępowego jak na tamte czasu rządu jest dla nas pretekstem do rozmów o współczesności. W tym roku chcemy zaprosić młode osoby i skupić się na ich sytuacji.

To w dużym stopniu dzięki Wam wybory parlamentarne wygrały partie opozycyjne. Chcemy rozmawiać o Waszych nadziejach i oczekiwaniach, ale również lękach i problemach. W jaki sposób możecie wywierać wpływ na rządzących i egzekwować obietnice wyborcze? Myślimy, że tematów do rozmowy w związku z nową kadencją parlamentu jest wiele.

Na marginesie, warto też pomyśleć o programie Europejskiej Stolicy Kultury – Lublin przeszedł do drugiego etapu tego konkursu. Czy młode osoby powinny mieć wpływ na jego kształt?


Kiedy: 7.11.2023 (wtorek), godz. 19.00
Gdzie: Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Brak tłumaczenia na polski język migowy. Wydarzenie tłumaczone na język ukraiński (tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk).
Wstęp wolny


Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, zajmuje się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup