05-12-2021 - 05-12-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Odkryj to, co (nie)dostępne w sztuce na wystawie „Kolekcja Dostępna”! Zapraszamy na dzień otwarty. Razem z zespołem kuratorskim, Krystian Kamiński oraz Agata Sztorc-Gromaszek, poznajcie prace z kolekcji, dowiedzcie się o dostępności oraz o projekcie „Dostępna Kolekcja”. W programie również oprowadzania po wystawie oraz warsztaty dla dorosłych.

Dzień Otwarty na wystawie „Kolekcja Dostępna”:
Kiedy: 05.12.2021 r. (niedziela), godz. 12:00–19:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Dostępność: W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wystawa znajduje się na parterze. Do sali wystawowej prowadzi podjazd o nachyleniu 13 stopni i prowadzi przez dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 138 cm. Drzwi otwierają się na zewnątrz. Zazwyczaj otwarte jest jedynie lewe skrzydło drzwi. Pracom towarzyszą opisy w językach: polskim, angielskim, ukraińskim oraz w polskim języku migowym.
Wstęp bezpłatny. Na warsztaty z tworzenie tyflografik dla osób dorosłych obowiązują zapisy.

Program:
13:00 – oprowadzanie po wystawie w polskim języku migowym (PJM)
Oprowadzanie przybliży g/Głuchym odbiorcom i odbiorczyniom prezentowane na wystawie prace z kolekcji Galerii Labirynt. Pomigamy też o projekcie „Galeria Dostępna” – jego najważniejszych celach i działaniach w sferze dostępności.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.
Prowadzenie: Wioletta Stępniak.
15:00 – oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami
Oprowadzanie dla osób niewidomych i słabowidzących z wykorzystaniem materiałów ułatwiających odbiór prac – tyflografika oraz audiodeskrypcji. Podczas spotkania opowiemy o pracach z wystawy „Kolekcja Dostępna” oraz o samym projekcie, w ramach którego opracowaniu dostępnościowemu zostało poddanych 30 prac z kolekcji Galerii Labirynt.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.
Prowadzenie: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek.
17:00 – warsztaty z tworzenia tyflografik dla osób dorosłych
Czym są tyflografiki? Jak dostosować prace do potrzeb osób niewidomych? Na warsztatach poznamy różne materiały strukturalne i sposoby przedstawiania warstwy wizualnej prac w sposób oddziałujący na zmysł dotyku. Podczas spotkania wykonamy też materiały dotykowe do wybranych prac z kolekcji Galerii Labirynt.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScDxFnMExKLtj…/viewform
Prowadzenie: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup