16-10-2021 - 17-10-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Na czym polega praca działu edukacji? Jak przygotować warsztaty edukacyjne dla różnych grup odbiorców i odbiorczyń? Co trzeba wiedzieć, aby oprowadzać po wystawie?


Kiedy: 16–17.10.2021 (sobota-niedziela), godz. 12.00–17.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi.
Nabór: do 4.10.2021, formularz zgłoszeniowy
Udział bezpłatny


Aby poznać odpowiedzi na te pytania, weź udział w kursie edukatorskim w Galerii Labirynt. Zajęcia przybliżą funkcjonowanie działu edukacji w instytucji sztuki współczesnej. Uczestnicy i uczestniczki poznają metody pracy stosowane przez edukatorów i edukatorki, dowiedzą się również, w jaki sposób przygotować warsztaty, a także jak oprowadzać grupy po wystawie. Oprócz tego poznają podstawowe zagadnienia z zakresu dostępności.

Kurs składa się z następujących części:

  • część warsztatowa – dwa stacjonarne pięciogodzinne spotkania teoretyczno-praktyczne (16 oraz 17.10.2021 w godzinach 12.00–17.00),
  • część obserwacyjna – obserwacja wybranego wydarzenia edukacyjnego odbywającego się w Galerii Labirynt,
  • część praktyczna – przygotowanie wydarzenia edukacyjnego dla odbiorców i odbiorczyń Galerii Labirynt.

Szkolenie poprowadzą: Agata Sztorc-Gromaszek (kuratorka programu oraz koordynatorka dostępności Galerii Labirynt), Krystian Kamiński (edukator oraz tłumacz Galerii Labirynt).

Kurs przeznaczony dla osób do 27 roku życia, które studiują bądź ukończyły kierunki artystyczne, historię sztuki, animację kultury lub kierunki humanistyczne. Osoby, które pozytywnie ukończą kurs, otrzymają certyfikat.

Informację dotyczącą przyjęcia na kurs prześlemy mailowo do 8.10.2021.

Dbając o bezpieczeństwo, ograniczyliśmy ilość osób biorących udział w kursie. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Dodatkowe informacje: 81 466 59 20 wewn. 23 / edu@labirynt.com.

Cennik

Udział bezpłatny

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup