06-8-2022 - 06-8-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Jako kobiety jesteśmy połączone łańcuchem związanym z cyklem narodzin i współdzieleniem ciała. Wydaje się, że nosimy w sobie cechy naszych przodkiń.


⌚ Kiedy: 6.08.2022 (sobota), godz. 15.00-18.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.
💰 Wstęp bezpłatny
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (3.08) lub wyczerpania miejsc. Zapisy online: link do formularza zgłoszeniowego.
🖼 Prowadzenie: Paulina Mazurek


Kobiece ciało ma w sobie potencjał do przyjęcia i noszenia w sobie gościa. Potencjał, który nie musi być wykorzystany, ale wiąże się z cyklicznością, z samopoczuciem, z poczuciem kobiecej wspólnoty. Nasze matki były gościniami w ciałach naszych babć, a babcie w ciałach prababć. Czasem nasze przodkinie, które w sobie niesiemy, mogą się okazać gościem niechcianym. Czasem same nie chcemy przyjąć w gościnę potomstwa. Czasem zaś cieszy nas perspektywa zostania gospodynią.

Podczas warsztatów spojrzymy na kobiece więzi międzypokoleniowe z perspektywy potencjału gościnności, spróbujemy odczytać ich znaczenia w osobistych historiach, przyjrzymy się, czy rzeczywiście istnieją. Czy jest to łańcuch łączący, czy może ciążący i ograniczający?

Na pytania, które sobie zadamy, nie ma właściwych odpowiedzi. Celem warsztatu jest stworzenie miejsca na czułą i empatyczną dyskusję. W ramach praktycznej części warsztatów przyjrzymy się kobiecym historiom w naszym otoczeniu. Prowadząca prześle uczestniczkom wiadomość mailową z prośbą o przyniesienie materiałów z archiwum rodzinnego.

Warsztaty są elementem rezydencji artystycznej realizowanej w ramach festiwalu STN:ORT przez Paulinę Mazurek. Tematem przewodnim rezydencji jest gościnność.

Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych kobiet.


Paulina Mazurek, ur. w 1995 r. w Lublinie. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki współczesnej na Wydziale Sztuki UP, członkini KSAF. Edukatorka w Galerii Labirynt. Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka. W swoich pracach najczęściej posługuje się medium fotografii, wideo, instalacji, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Porusza wątki społeczne i relacyjne, interesują ją religia, turyzm, estetyka kiczu, działania partycypacyjne. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.


projekt graficzny: Paulina Mazurek

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Paulina Mazurek

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup