21-3-2021 - 21-3-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Jakie są oblicza strajku? Daj się oprowadzić po wystawie-manifeście solidarności ze strajkującymi kobietami. Poznaj historie strajkowych transparentów i prac artystycznych oraz strajkową dokumentację fotograficzno-filmową!

Uwaga! Wydarzenie zostaje przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Oprowadzanie odbędzie się online na platformie ZOOM.

Kiedy: 21.03.2021 r., g. 19:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5 | wydarzenie online
Dostępność: Wydarzenie w języku angielskim.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Zapisy są przyjmowane do soboty 20.03 do godziny 15:00.

Podczas oprowadzania przedstawione zostaną historie wybranych strajkowych transparentów i prac artystycznych znajdujących się na wystawie. Zapoznamy się również z fotograficzno-filmową dokumentacją strajku kobiet, zastanawiając się, jakie są oblicza i środki strajkowe. Po oprowadzaniu zapraszamy do wykonania własnych transparentów na wystawie w Otwartym Studio Transparentów.

„Nigdy nie będziesz szła sama” to wystawa-manifest solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. W jego wyniku Polska znalazła się w niechlubnej grupie krajów o najbardziej restrykcyjnym prawie aborcyjnym na świecie. Dlatego kobiety zaprotestowały, żądając wolności wyboru oraz prawa do decydowania o własnym życiu.

Do udziału w wystawie zaproszone zostały osoby, które stworzyły transparenty, hasła, kartony, wlepki, grafiki, plakaty strajkowe, dokumentację fotograficzną i wideo z demonstracji oraz artystów i artystki wspierający protestujące osoby, tworzące prace solidaryzujące się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Wystawa jest próba ukazania tego wielkiego ogólnopolskiego oddolnego ruchu, który ogarnął wieleset miast, miasteczek i małych miejscowości w całym kraju.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt

 

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup