21-4-2023 - 12-5-2023

Galeria Labirynt | Plaza

Zgłoś się

O wydarzeniu

Nazywam się Ariel Michalak, jestem transpłciowym artystą. Od najmłodszych lat pasjonuję się sztuką. Specjalne miejsce w moim serduszku ma japońska animacja i malarstwo. Moim ulubionym filmem jest Interstellar, a zwierzęciem koza. Na śniadanie lubię pić kakao z biedronki paląc przy tym papierosa.

Wspólnie z Biblioteką Azyl chcę zaprosić transpłciowe oraz niebinarne osoby artystyczne z Lublina, do udziału w wystawie pt. „Nie wymyślaj, jeszcze Ci się odwidzi”. Wystawa realizowana będzie w ramach projektu „Queerujemy Lublin”.

Z uwagi na duże wykluczenie społeczne, którego doświadczają osoby transpłciowe, chcę zorganizować wystawę, która może być dla tych osób okazją do rozwoju, spełnienia marzeń, czy motywacją do dalszych działań w dziedzinie kultury. Zależy mi na podkreśleniu widoczności osób transqueer w świecie sztuki. Wystawa poruszać będzie tematy doświadczeń związanych z tożsamością płciową, wolności i dekonstrukcji heteronormatywnego systemu.

Szukamy prac, które opowiedzą o waszych doświadczeniach, o tym jak, jako osoby transpłciowe, postrzegacie otaczającą nas rzeczywistość.

Udział w wystawie zarezerwowany jest wyłącznie dla osób transpłciowych i niebinarnych.

Zgłaszając się do projektu nie musisz mieć żadnego doświadczenia artystycznego. Nie wymagamy od ciebie portfolia prac. Zależy nam na waszej kreatywności i pasji.
Technika i forma prac artystycznych jest dowolna.

Jak aplikować?

W tytule zgłoszenia należy wpisać, „Nie wymyślaj, jeszcze Ci się odwidzi — open call”.
Zgłoszenia przesyłać na adres biblioteka.azyl@gmail.com

  1. Imię i nazwisko lub pseudonim oraz zaimki
  2. Data urodzenia
  3. Opisz swój pomysł; o kim, dla kogo i z kim realizowane będzie twoje dzieło?
  4. Opisz w jakiej formie wykonana będzie twoja sztuka (np. malarstwo, fotografia, rzeźba, praca wideo, performans, czy inna forma.)

Osoby biorące udział w wystawie, w zależności od ilości zgłoszeń otrzymają fundusze na materiały potrzebne do zrealizowania swoich prac.

Termin składania wniosków: 12.05.2023
Wernisaż wystawy odbędzie się pod koniec czerwca.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup