31-3-2024 - 31-3-2024

Inne

O wydarzeniu

Zapraszamy transpłciowe oraz niebinarne osoby artystyczne z Lublina do udziału w drugiej edycji wystawy pt. „Nie wymyślaj, jeszcze Ci się odwidzi”. Pierwsza odsłona projektu była realizowana w ubiegłym roku w ramach projektu „Queerujemy Lublin”.
Tematem drugiej odsłony będzie relacja transpłciowości z czasem. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy czas może być przywilejem, oraz jak radzić sobie z trudnościami, które wiążą się z przewlekłością procesu tranzycji.

Proces powstawania wystawy będzie się opierał na cyklicznych spotkaniach w Bibliotece Azyl, w co drugą niedzielę tygodnia. Będziemy miały tam okazję podzielić się swoimi pomysłami na realizacje, poznać bliżej projekty reszty osób oraz zintegrować się z grupą, tworząc nowe znajomości i sieci wsparcia, zdobywając przy tym doświadczenie. Celem takiego działania jest przełamywanie surowych struktur pracy w kulturze i sztuce przez proces skupiony na czułości i trosce o grupę.

Szukamy prac, które opowiedzą o waszych doświadczeniach transpłciowości w relacji z czasem. Zgłaszając się do projektu, nie musisz mieć żadnego doświadczenia artystycznego. Nie wymagamy od ciebie portfolio. Mile widziane wszelkie formy wyrazu artystycznego, takie jak performans, instalacja artystyczna, rzeźba, fotografia, malarstwo i rysunek etc.


Jak aplikować?

W tytule zgłoszenia należy wpisać: „Nie wymyślaj, jeszcze Ci się odwidzi vol. 2 – open call”.
Zgłoszenia przesyłać na adres arielmichalak0029@gmail.com:

  • imię i nazwisko lub pseudonim oraz zaimki;
  • data urodzenia;
  • opisz swój pomysł; o kim, dla kogo i z kim realizowane będzie twoje dzieło;
  • opisz, w jakiej formie wykonana będzie twoja sztuka (np. malarstwo, fotografia, rzeźba, praca wideo, performans czy inna forma).

Przewidziane jest honorarium dla wybranych projektów, którego wysokość determinowana będzie ilością wybranych zgłoszeń.

Termin składania wniosków: 31.03.2024.
Wernisaż odbędzie się 28.06.2024.

Osoby koordynujące projekt: Ariel Michalak, Karo Zorya Jazgarska

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup