01-10-2020 - 01-10-2021

Wszędzie

O wydarzeniu

IMPROVISA – Life in Motion to dwuletni projekt, który odbywa międzynarodową podróż po Europie. Galeria Labirynt bierze udział w tym przedsięwzięciu, którego celem jest przybliżanie kultury osobom, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do muzeów czy galerii.

Są to na przykład imigranci, mieszkańcy oddalonych od centrów kulturalnych wsi i miasteczek czy osoby osadzone w zakładach karnych. Drugą grupę stanowi młodzież, która dopiero staje się odbiorcami kultury. Improvisa wspiera także artystów, muzealników i pracowników galerii w stawaniu czoła zmieniającym się wymaganiom współczesności, aby umożliwić skuteczne docieranie do publiczności. Projekt poszukuje nowych form aktywności skoncentrowanych wokół sztuki, stawia na reinterpretację kultury i wzmacnianie międzykulturowego dialogu. Do tego celu wykorzystuje technologie cyfrowe i mobilne.

Program zakłada serię 72 warsztatów w trzech miastach Unii Europejskiej (w Atenach, Lublanie i Lublinie), cykl artystycznych rezydencji, szkolenia dla specjalistów, wdrożenie mobilnych narzędzi oraz opracowanie nowych propozycji opartych na sztuce, dzięki wspólnemu, kreatywnemu laboratorium Improvisy.

IMPROVISA – Life in Motion trwa od października 2020 r. do października 2022 r. Projekt współtworzy pięć europejskich organizacji: Documenta Creaciones Multimedia Avanzadas SL w Barcelonie, ECCOM Centro Europeo per L’ l’Organizzazione

il Management Culturale w Rzymie, National Museum of Contemporary Art (EMST) w Atenach, National Museum of Contemporary History (ΜNZS) w Lublanie oraz Galeria Labirynt w Lublinie. Projekt jest współfinansowany z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Wydarzenia można śledzić na bieżąco na FacebookuInstagramie, a także na stronie Galerii Labirynt.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup