17-3-2023 - 07-4-2023

Inne

O wydarzeniu

Znamy wyniki tegorocznego naboru! Dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenia. Wpłynęło łącznie 75 zgłoszeń do programów LIVE i VIDEO. Zespół kuratorski festiwalu w składzie: dr Marta Bosowska, Dawid Dzwonkowski, Maria Blanka Grzybowska, Paulina Kempisty, Kamil Mizgała, dr Marta Ryczkowska oraz Mateusz Wszelaki – zakończył dzisiaj obrady i wybrał osoby zakwalifikowane do udziału w programie LIVE. Oto one:

🟣 Adrianna Dąbrowska
🟣 kolektyw Przyszła Niedoszła (Alicja Paszkiel, Lena Pierga, Marta Matysiak, Paula Jędrzejczak, Asia Ogińska)
🟣 Mariia Mytrofanova
🟣 Kimia Nasirian
🟣 Martyna Przybyło
🟣 Ksenia Pyza
🟣 Radio Uziemienie (Agnieszka Cieszanowska, Anna Jurgielewicz, Witek Dąbrowski, Marek Głogowski, Ania Jeglorz, Marta Łyżwińska)
🟣 Barbara Stańko-Jurczyńska
🟣 Ana Szopa
🟣 Joanna Urbańska
🟣 Xiaoer Liu


Performance Platform Lublin 2023
22–24 czerwca 2023
Lublin, Galeria Labirynt

O festiwalu

Lublin w 2023 roku jest Europejską Stolicą Młodzieży, chcemy, by stał się także stolicą performansu!

Performance Platform Lublin, który odbywa się w Lublinie od 2009 roku, to międzynarodowy festiwal poświęcony sztuce performansu. W tym roku postanowiliśmy otworzyć festiwal dla młodych osób artystycznych – do 30. roku życia. Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w Galerii Labirynt, jednym z najważniejszych miejsc w historii sztuki performansu w Polsce. Festiwal wypełni twórcza energia młodych osób, które będą mogły spotkać się w Lublinie, by twórczo doskonalić swój warsztat przy wsparciu doświadczonych tutorów i tutorek.

Trzy festiwalowe dni wypełnią prezentacje twórców i twórczyń, pokazy wideoperformansów, warsztaty, program off w mediach społecznościowych, a także spotkania i dyskusje z uczestnikami i uczestniczkami festiwalu. Wieczorami zapraszamy na artystyczne imprezy integracyjne, by poznać się bliżej i nawiązać kontakty na przyszłość.

Festiwal nie ma żadnego tematu czy hasła przewodniego – istotna jest dla nas prezentacja postaw artystycznych. Narracje tworzą się same – w wyniku niezwykłej energii spotkania ludzi doświadczających sztuki, która dzieje się tu i teraz. Koncentrujemy się na sztuce performansu i działaniach wykraczających poza klasyczny performans, nie interesują nas propozycje gotowych spektakli teatralnych.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w PPL 2023!

Ogłoszenie otwartego naboru

Termin składania aplikacji: 7 kwietnia 2023, godz. 23:59 UTC + 1:00
Przyjmujemy zgłoszenia do dwóch programów – LIVE oraz WIDEO.

Jak się zgłosić

Aby wziąć udział w festiwalu, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza (PL link / EN link). Uwaga! Jest to jedyna możliwa forma zgłoszenia (nie akceptujemy zgłoszeń mailowych ani linków do pobrania). Formularz zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat zgłoszenia.

Program LIVE: przygotuj portfolio (online) z wybranymi pracami (od 1 do 5) oraz linki do dokumentacji wideo. Każdy z nich nie powinien być dłuższy niż 5 min. Zarówno portfolio, jak i dokumentacja wideo muszą być udostępnione za pomocą linków w chmurze lub umieszczonych na serwisach internetowych typu Youtube / Vimeo. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy (link powyżej).

W przypadku zakwalifikowania do programu zaprezentujesz swoją pracę „na żywo” w przestrzeni Galerii Labirynt lub w jej otoczeniu. Podczas wydarzenia zapewniamy:
* zakwaterowanie w dniach 21–25 czerwca 2023 (pokoje wieloosobowe),
* wyżywienie (w formie diet),
* symboliczne honorarium,
* częściowy zwrot kosztów podróży oraz wsparcie w pozyskaniu dofinansowania na ten cel,
* obsługę techniczną,
* dokumentację fotograficzną i filmową,
* tutoring doświadczonych artystów i artystek oraz teoretyczek i teoretyków sztuki.

Program VIDEO: przygotuj portfolio oraz maksymalnie dwa zapisy wideo (wideoperformans / dokumentacja z wykonanego działania / inne formy wideo związane z performansem). Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy (link powyżej).

W przypadku zakwalifikowania do programu, Twoja praca zostanie zaprezentowana w przestrzeni Galerii Labirynt podczas festiwalu. Wszystkie informacje o artystach i artystkach zostaną zamieszczone w mediach dokumentujących wydarzenie. Niestety nie będziemy mogli zapewnić pobytu na czas festiwalu ani honorarium.

Wyboru uczestników i uczestniczek dokona zespół kuratorski powołany przez Fundację Sztuki Performance. Lista osób wybranych do udziału w festiwalu zostanie ogłoszona w połowie kwietnia 2023 roku na stronie Galerii Labirynt (link do strony).

Link do regulaminu open call

Zapraszamy!


Organizator: Fundacja Sztuki Performance
Partnerzy: Galeria Labirynt
Kontakt: perfound@gmail.com oraz w wiadomości prywatnej na naszym profilu Facebook
Organizator zapewnia sobie prawo do zmian w programie festiwalu.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.


Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup