09-4-2024 - 09-4-2024

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Podczas kolejnego dyskusyjnego klubu książki Q-Booxs porozmawiamy o „Tajemnej historii” Donny Tartt.


Kiedy: 9.04.2024 (wtorek), godz. 17.00-19.00
Gdzie: Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Prowadzenie: Niko Szymura
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze, w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Brak tłumaczenia na PJM.
Wstęp: wolny


TW, które występują w książce: morderstwo, homofobia, mowa nienawiści, rasizm, samobójstwo, alkoholizm, narkotyki, przemoc wobec ludzi i zwierząt.

„Tajemna historia” to pierwsza powieść autorstwa Donny Tartt. Jest to historia studenckiego życia. Książka już na samym początku wrzuca Nas w wir wydarzeń, na samym wstępie dowiadujemy się o śmierci jednego z głównych bohaterów, a później napięcie wciąż  narasta. Piątka przyjaciół z obsesją na punkcie kultury starożytnej Grecji i powiązanych z nią rytuałów, wiejski domek na odludziu oraz potworny sekret, o którym nikt nie może się dowiedzieć. To opowieść o odkrywaniu własnej tożsamości, moralności, błędach i odpowiedzialności za własne czyny. „Piękno to trwoga. Jeśli nazywamy coś pięknym, drżymy przed tym”.

Donna Tartt to amerykańska pisarka znana głównie ze zekranizowanej powieści „Szczygieł”. W jej twórczości pojawiają się postacie queerowe czy poszukujące swojego miejsca w społeczeństwie. Potrafi ona w doskonały sposób ukazać głębię ludzkiej psychiki i wpływ traumatycznych wydarzeń na zachowania człowieka, nawiązując do sztuki i kultury.

Aby czynnie uczestniczyć uczestniczyć w spotkaniu Q-booxs, nie musisz przeczytać książki, aczkolwiek gorąco do tego zachęcamy!

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Niko Szymura

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup