23-4-2024 - 23-4-2024

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Zapraszamy na kolejne spotkanie otwartego dyskusyjnego klubu książki Q-booxs. Będziemy omawiać „Siedem wieków śmierci” dr. Richarda Shepherda.


Kiedy: 23.04.2024 (wtorek), godz. 17.00-19.00
Gdzie: Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Prowadzenie: Dar Klimovich (ono/jeno)
Dostępność: Wydarzenie odbywa się w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Brak tłumaczenia na PJM.
Wstęp: wolny


TW, które występują w książce: śmierć dziecka, znęcanie się nad dzieckiem, alkoholizm.

Patolog sądowy analizuje dwadzieścia cztery ze swoich najbardziej fascynujących sekcji zwłok z siedmiu wieków ludzkiej egzystencji, ujawniając zarówno sposób, w jaki wszyscy żyjemy, jak i sposób, w jaki umieramy.

Richard Shepherd urodził się w zachodnim Londynie. Dorastał w Watford w Hertfordshire. W szkole średniej natknął się na przemycony przez kolegę podręcznik akademicki medycyny sądowej i w ten sposób zapoznał się ze światem zbrodni i morderstw. To z kolei sprawiło, że resztę życia poświęcił na zrozumienie istoty śmierci w jej najrozmaitszych odsłonach.

Nasze ciało jest niezwykłą strukturą, maszyną, która nieustannie działa od momentu podziału pierwszych komórek do momentu, kiedy serce po raz ostatni wypchnie krew do naczyń obwodowych. Spotykamy się ze śmiercią. Jednak nie stanowi ona końca historii, a czasami zabiera nas do niezwykłej podróży – podróży, w której my jako obserwatorzy, próbujemy zrozumieć rzeczy, które spowodowały tę poszczególną kropkę w czyimś życiu.

Aby czynnie uczestniczyć w spotkaniu Q-Booxs, nie musisz przeczytać książki, aczkolwiek gorąco do tego zachęcamy!

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Dar Klimovich

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup