09-5-2023 - 09-5-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Spotkania dyskusyjnego klubu książki Q-booxs mają otwarty charakter. Tym razem porozmawiamy o roli, jaką odgrywa w naszym życiu odpoczynek.


KIEDY: 9.05.2023 (wtorek), godz. 17.00-19.30
GDZIE: Biblioteka Azyl (Galeria Labirynt Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
PROWADZENIE: Anastas Krusińska
DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
WSTĘP: wolny


Przeczytamy wspólnie fragmenty książki Farihy Roisin „Who is wellness for. An examination of Wellness Culture and Who it Leaves Behind”. Zastanowimy się nad przywilejem odpoczynku i nad tym, jak neokolonializm wiąże się z obecnym trendem selfcare. Na ile dajemy sobie przestrzeń na odpoczynek, a na ile staramy się wpisać w popularną wizję kreowaną przez media społecznościowe?

Autorka w swojej pracy skupia się na czterech obszarach: Umyśle (sztuka medytacji, intuicja), Ciele (jak trauma wpływa na nasze zachowania i choroby przewlekłe), Self-Care, Sprawiedliwości (dlaczego tylko niektórzy i niektóre z nas mają dostęp do odpoczynku?).

Fariha Róisín jest multidyscyplinarną artystką, bangladeskiego pochodzenia. Dorastała w Sydney, Australii. Dzieli się swoimi doświadczeniami z perspektywy queerowej muzułmanki. Skupia się na dobrostanie, przywilejach i islamie w XXI wieku. Autorka wielu książek, tomików poezji.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Anastas Krusińska

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup