12-7-2022 - 12-7-2022

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Cykl spotkań „Q-booxs” to dyskusyjny klub książki w Bibliotece Azyl. Pierwszą lekturą, którą weźmiemy na warsztat będzie „Fanfik” autorstwa Natalii Osińskiej, wydawnictwa Krytyki Politycznej.


KIEDY: 21.06.2022 (wtorek) i 12.07.2022, godz. 16:00
GDZIE: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenia odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wydarzenia tłumaczone na PJM przez Martę Stępniak i Jolę Gromadę.
WSTĘP: wolny


Podczas czytania często utożsamiamy się z postaciami, w których świat wchodzimy. W Polsce książki z postaciami nieheteronormatywnymi są ciągle niszowe, jednak autorka „Fanfika” przeciera szlaki. Opowieść uzyskała na tyle widoczności, że Netflix Polska postanowił ją zekranizować.
Grupa zapozna się z książką podczas dwóch spotkań. Podczas pierwszego skupimy się na ogólnym poznaniu książki oraz podyskutujemy o tym jak świat zewnętrzny wpływa na nasz wewnętrzny. Na kolejnym spotkaniu (12.07) przyjrzymy się relacjom z opiekunami oraz narracjom, które nam przekazują i jak one oddziaływają na nas w dorosłym życiu.

Przeczytanie całej książki nie jest konieczne, aby uczestniczyć w rozmowie. Fragmenty, wokół których stworzymy dyskusję zostaną przeczytane podczas spotkania. Przypominamy jednak, że książka „Fanfik” dostępna jest w Bibliotece Azyl w kilku egzemplarzach oraz w formie PDF.

Osoba prowadząca: Anastaz
Opieka: Filip Kijowski
Osoby tworzące book klub: widownia

Chcemy, by nasze spotkania były bezpieczną przestrzenią do porozmawiania o swoich emocjach i wrażeniach wynikających z przeczytanych lektur. Chcemy tworzyć ten klub razem z tobą, będzie miał on formę otwartą. Jeśli podyskutować o książce, eseju, wierszu czy innej forma literackiej, napisz do nas: biblioteka.azyl@gmail.com

Wstęp

wolny

Język

polski, polski język migowy

Osoba prowadząca

Anastaz

Audiodeskrypcja

Opieka

Filip Kijowski

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup