04-12-2022 - 04-12-2022

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Czym jest lub mógłby być queerowy azyl? Czy to konkretne miejsce? Jaka jest rola społeczności w budowaniu azylu? W jaki sposób jako osoby queerowe myślimy o domu? Gdzie możemy odetchnąć? Jakie queerowe utopie możemy sobie wyobrazić? Kiedy czujemy się bezpiecznie? Podczas warsztatów zinowych będziemy wspólnie wyobrażać sobie bezpieczne miejsca dla osób LGBTQ+ i tworzyć ziny opowiadające o tym, jak rozumiemy słowo azyl.


Kiedy: 4.12.2022 (niedziela), godz. 15:00-18:00
Gdzie: Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wydarzenie nie będzie tłumaczone na PJM.
Wstęp: bezpłatny
Zapisy online: link do formularza zgłoszeniowego

Prowadzące: Ola Kamińska i Agata Wnuk (Girls* to the Front)


Na warsztaty składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach.

Do udziału zapraszamy osoby queerowe. Przedział wiekowy 15+. Osoby uczestniczące w warsztatach prosimy o przyniesienie ze sobą magazynów, książek, gazet, pocztówek – wszystkiego tego, co da się pociąć i wykorzystać do kolaży.

Plan warsztatów (3 h):
1. Wprowadzenie: czym jest zin? W jakich ugrupowaniach i subkulturach self-publishing odegrał znaczącą rolę? Skupimy się przede wszystkim na zinach jako formie kolaboracji, komunikacji i aktywizmu w ruchach Riot Grrrls i Queercore w latach 90. oraz jej funkcji dzisiaj. Czas trwania: około 20 minut.
2. Jak zrobić własnego zina? Instrukcja. Czas trwania: około 10 minut.
3. Robienie zinów. Czas trwania: około 2 godzin.
4. Możliwość zaprezentowania swojej pracy i dyskusja. Czas trwania: około 30 minut.

Girls* to the Front – feministyczno-queerowa inicjatywa Agaty Wnuk i Aleksandry Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako G*TTF organizujemy koncerty, warsztaty, performanse i dyskusje, prowadzimy audycję, gramy DJ sety i – wraz z Magdaleną Rzepecką – wydajemy zina.
Od 2021 roku G*TTF działa również jako queerowe DIY wydawnictwo. Głównym celem Girls* to the Front jest budowa społeczności dziewczyn, kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej.
girlstothefront.pl | @girlstothefront_ | fb.com/allgirlstothefront
girlstothefront.poland@gmail.com

Wydarzenie finansowane jest z grantu The Europe Challange, we współpracy z The European Cultural Foundation.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Ola Kamińska i Agata Wnuk (Girls* to the Front)

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup