02-8-2023 - 31-8-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Biblioteka Azyl Galerii Labirynt zaprasza do udziału w drugiej edycji „Queerujemy Lublin”, realizowanym dzięki programowi The Europe Challenge. Pierwsza edycja projektu wyłoniła 7 autorskich projektów artystycznych, w tym wystawy, performans i wykład. Udało nam się również zorganizować warsztaty, spotkania, queerowy open mic i imprezy muzyczne.
Celem Projektu “Queerujemy Lublin” jest budowanie relacji pomiędzy Biblioteką Azyl i lokalną lubelską społecznością LGBTQIA+. Wszystkie przedsięwzięcia realizowane w ramach „Queerujemy Lublin” zostaną zaprezentowane w Bibliotece Azyl.

Kto może wziąć udział:
Open Call skierowany jest do młodych osób (15-30 lat) LGBTQIA+ mieszkających w Lublinie. Wnioski można składać jako osoby indywidualne, duety lub kolektywy. Nie musicie mieć doświadczenia w organizacji wydarzeń ani dorobku artystycznego, aby móc zgłosić projekt. Zespół Biblioteki Azyl pomoże wam w realizacji waszych działań.

Wysokość mikrograntu:
Wnioski można składać do maksymalnej kwoty w wysokości 300 Euro.

Na co możecie przeznaczyć mikrogranty:
Przekazujemy fundusze na wcielenie w życie waszych queerowych pomysłów. Proponowane działania mogą się odbyć w dowolnej formie, z publicznością bądź bez, mogą to być np.: warsztaty, spotkania autorskie, wykłady, spotkania, wieczory poetyckie, koncerty, słuchowiska, sesje zdjęciowe, kreacje drag queen, prace artystyczne oraz inne formy realizujące wasze codzienne marzenia.
Naszym celem jest wspólnie i lokalnie wymienić się doświadczeniami – osobistymi, jak i zbiorowymi – o otaczającej nas queerowej kulturze. Zależy nam na tworzeniu relacji które będą oparte na wsparciu, trosce i zaufaniu. Chcemy aby proces uczestniczenia w projekcie „Queerujemy Lublin”, był dla was doświadczeniem podczas stworzycie własny projekt autorski we współpracy z instytucja kultury.

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy.

Terminy:
Wnioski można składać do 31.08.2023
Ogłoszenie wyników 11.09.2023
​​Działania mogą się odbywać w okresie do końca 2023 roku.

Kontakt:
Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: biblioteka.azyl@gmail.com
Projekt Queerujemy Lublin dofinansowany jest z funduszy The European Cultural Foundation z programu The Europe Challenge 2022-23

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup