20-8-2022 - 20-8-2022

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Spotkanie z Jakubem Wojtaszczykiem to okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o polskiej scenie dragu. Posiedzenie poprzedzi krótkie ćwiczenie integracyjne – w ten sposób się poznamy i będzie nam łatwiej porozmawiać w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze. Wydarzenie prowadzone będzie w otwarty sposób, tworząc przestrzeń na dialog i uczestnictwo całej grupy.

Prowadzenie: Sylwia Hejno i Filip Kijowski
________________________________________________________________________________________________

KIEDY: 20.08.2022, g. 18.00
GDZIE: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
DOSTĘPNOŚĆ: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
WSTĘP: wolny
________________________________________________________________________________________________

„Cudowne Przegięcie”, to fascynująca opowieść o współczesnych drag queens, drag kings i drag queers. Dla jednych to miłość od pierwszego wejrzenia, ujście dla fascynacji skrywanych przez lata. Dla drugich trudna droga docierania do siebie, wewnętrzna walka z krzywdzącymi stereotypami. Niektórzy wiedzą od razu. Błyskawicznie opanowują techniki makijażu, a na scenie czują się jak ryby w wodzie. Innym proces odkrywania swojej tożsamości zajmuje długie lata. Jedni się ukrywają, drudzy wręcz przeciwnie – manifestują swój sposób wyrażania siebie. Na złość szerzącej się nietolerancji. Niektórzy wybierają scenę, inni ulicę, na której każdego dnia w krzykliwych kostiumach demonstrują płynność płci i celebrują różnorodność.

Jakub Wojtaszczyk – ur. w 1986 roku, dziennikarz i pisarz. Autor powieści „Portret trumienny”, „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzyć”, „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?”, „Słońce narodu”. „Cudowne przegięcie” to jego debiut reporterski. Związany z redakcjami portalu www.kulturaupodstaw.pl i magazynu „Replika”. Współprowadzi podcast o serialach „Nie spać, słuchać”. Żyje filmami. Pochodzi z Błaszek. Mieszka w Poznaniu.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup