31-1-2022 - 31-1-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zapraszamy na pierwsze spotkanie autorskie w Bibliotece Azyl prowadzonej przez Filipa Kijowskiego. W luźnej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach spędzimy czas z Joanną Ostrowską – dr nauk humanistycznych w zakresie historii, pisarką, krytyczką filmową i dramaturżką teatralną.
____________
Kiedy: 31.01.2022 (poniedziałek), godz. 18.00
Gdzie: Biblioteka Azyl w Galerii Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Spotkanie w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Spotkanie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Ewelina Lachowska.
Wstęp: wolny
Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami obowiązuje limit uczestniczących. Do limitu nie wliczają się osoby, które dobrowolnie okażą Unijny Certyfikat Szczepienia. Można go pobrać ze strony pacjent.gov.pl.

____________
Joanna Ostrowska zajmuje się tematyką związaną ze zjawiskiem przemocy seksualnej w trakcie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Nie będzie to jednak dyskusja o konkretnej książce. Zebrana grupa przygotuje pytania i sama zdecyduje o czym chce rozmawiać. Będziemy siedzieć w kole, a każda chętna osoba będzie miała możliwość zabrania głosu.
Spotkanie poprzedzi krótka zabawa integracyjna – w ten sposób się poznamy i będzie nam łatwiej porozmawiać na ważne dla Was tematy w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze. Wydarzenie to zapoczątkuje cykl spotkań autorskich w Bibliotece Azyl w 2022 roku.
____________
Joanna Ostrowska – doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, studiowała również w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, Katedrze Judaistyki UJ, Gender Studies UW, Zakładzie Hebraistyki UW i PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni akademicka, krytyczka filmowa, dramaturżka. Zajmuje się tematyką związaną z przemocą seksualną w czasie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Autorka głośnej książki „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” (2018), za którą otrzymała prestiżową nagrodę Mauthausen-Memorial-Forschungspreis.

Cennik

Bezpłatne

Język

Polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup