To miejsce na Twoją historię. Czytanie performatywne [PL+UA]

Artystka

Paulina Mazurek

Miejsce

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność

Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć nauszniki wyciszające i wózek. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wydarzenie tłumaczone na język ukraiński.

Edukacja

Redakcja publikacji

Projekt publikacji

Biogramy artystów

Paulina Mazurek, ur. w 1995 r. w Lublinie. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki współczesnej na UP. Edukatorka w Galerii Labirynt. Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka. Posługuje się szeroko pojętym medium fotografii, wideo, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Działa także w obszarze dokumentu subiektywnego i „nowych nowych mediów”. Porusza kwestie społeczne i relacyjne, interesują ją wątki międzypokoleniowe, socjologia codzienności. Często czerpie z estetyki kiczu. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Razem z Michałem Tokarzem tworzy Kolektyw [ZOBACZ JAK].

Kamila Janik, ur. 1995 r. w Lublinie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (2019). Ukończyła szkołę, grając w dyplomach „prawie my” reż. Marcina Wierzchowskiego oraz „#Gwałt na Lukrecji” reż. Marcina Libera. Współpracowała z teatrami w Krakowie, w Sosnowcu i w Warszawie, od stycznia 2022 roku jest aktorką Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W trakcie studiów aktorskich studiowała także judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, brała udział w licznych czytaniach performatywnych, filmach i serialach.

Tłumaczenia

Volodymyr Dyshlevuk