19-9-2023 - 22-9-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Nie potrafisz odpoczywać? Zamiast usiedzieć spokojnie, cały czas szukasz w myślach, co jeszcze możesz zrobić, porobić, pokombinować, wziąć, przeżyć?
Zarobiona Mistressa Odpoczynku zaprasza na trzy półgodzinne seanse Nicnierobienia w Galerii Labirynt.

Inspirując się książką Aleksandry Gordowy „Codzienność Nudy” i ideą tego, że „Każdego ranka powinniśmy poświęcać co najmniej 30 minut na nicnierobienie”, w trakcie spotkania spróbujemy wspólnie zwolnić na pół godziny i zrelaksować się, opowiadając sobie odpoczynkowe historie, możliwe, że wykonamy krótkie praktyki ruchowe/oddechowe/dźwiękowe, możliwe też, że po prostu nie zrobimy nic, tylko wspólnie odpoczniemy.

Zarobiona Mistressa Odpoczynku to postać stworzona w odpowiedzi na brakumiejętności odpoczywania i na postkapitalistyczny pęd donikąd. Wcieli się w nią Anna Jeglorz, rezydentka drugiego Turnusu Curortu Vieniava.


Anna Jeglorz – rocznik ’96, absolwentka łódzkiej ASP.
Interesuje ją słowo, język, komunikacja i jej brak // radykalna bierność // przeszłość, która nadejdzie // sny, w których drzemały pewności i marginesy rzeczywistości.
Bliskie jej są kierunki łączące projektowanie ze sztuką wizualną, rysunek oraz typografia.
Od 2019 współprowadzi Galerię Garaż, działającą na początku w Łodzi, w formie kuratorskiej, później w postaci kolektywu performatywnego.


Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zaproszą lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.


Kiedy: 19.09, 20.09, 22.09.2023, godz. 17.30-18.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.
Wstęp wolny


autorka grafiki: Anna Jeglorz

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artystka

Anna Jeglorz

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup