25-10-2023 - 25-10-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Lubelskie myszkowanie

Wpadajcie na chodzony open-mic, w ramach którego pomyszkujemy po okolicy i podziałamy słowem. Będziemy dzielić się tekstami (swoimi lub cudzymi), wchodząc w dialog z głosami miasta.

Forma zależy od Was. Tekst można przeczytać/zaśpiewać/wykrzyczeć/wyszeptać w przestrzeni – zapraszamy do eksperymentowania! Jeśli chcecie tylko połazić i posłuchać queerowej poezji – zapraszamy tym bardziej. Będzie miejsko i milutko. Obchód potrwa ok. 1-1,5 h.


Kiedy: 25.10.2023 (środa), godz. 17.00
Gdzie: zbiórka przy Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin) → tu obgadamy podstawowe zasady i zaczniemy spacer
Dostępność: Na trasie spaceru mogą występować utrudnienia architektoniczne – podjazdy, schody, wysokie krawężniki. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: mateusz.wszelaki@labirynt.com.
Wstęp: wolny

Prowadzenie: o s e s i kolektyw


o s e s i kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu. Wychodząc z queerowej i freegańskiej perspektywy, tworzą sytuacje sprzyjające wzajemnej uważności i niehierarchicznym obiegom wiedzy. Jedno publikuje wiersze w magazynach literackich oraz czyta teksty feministyczne i posthumanistyczne, drugie riserczuje sztukę współczesną i galaretowate desery.


Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zaproszą lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

o s e s i kolektyw

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup