28-1-2023 - 29-1-2023
Galeria Labirynt
O wydarzeniu
Na warsztatach zapoznamy się z podstawami linorytu – techniki druku wypukłego, jednej z najstarszych metod graficznych. Tematem przewodnim będzie Ekslibris, czyli znak własnościowy, symboliczny portret właściciela. Pierwszego dnia warsztatów każdy przygotuje swoją matrycę linorytniczą i wykona próbne odbitki.
Drugiego dnia warsztaty będą miały formę otwartej pracowni. Będzie można zarówno drukować ex libris, jak i przygotowywać kolejną matrycę.
Uwaga! Nie musisz umieć rysować, żeby dobrze bawić się na warsztatach. Kalkowanie i przerysowywanie dozwolone. Warto się zastanowić, jakie znaki i symbole chcielibyśmy zawrzeć we własnym ekslibrisie.
KIEDY: warsztaty dwudniowe, 28.01-29.01.2023 (sobota-niedziela), godz. 15:00-18:00
GDZIE: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
DOSTĘPNOŚĆ: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.
WSTĘP: 10 PLN; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
ZAPISY: online; link do formularza zgłoszeniowego
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Prowadzenie: Michał Tokarz.
Tłumaczenie: Mariya Hoyin.
Michał Tokarz – grafik i artysta intermedialny, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Dyplom magisterski zrealizował w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem dra Wojciecha Sobczyka. Posługuje się najczęściej grafiką warsztatową, ready made, obiektami rzeźbiarskimi, rysunkiem. Głównymi podejmowanymi przez niego zagadnieniami są dom, korzenie, tożsamość i terytorium. Tworzy projekty traktujące o relacjach między miastem a wsią oraz projekty partycypacyjne, mające na celu budowanie kontaktów między obcymi sobie osobami. Członek grupy artystycznej Izomer oraz Kolektywu [ZOBACZ JAK], uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
Cennik
bilet: 10 PLN; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne
Język
polski, ukraiński
Prowadzenie
Michał Tokarz
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki
Podobne wydarzenia
T H E B O R D E R /
G R A N I C A – performans Studia WACHOWICZ/FRET
14-11-2024 - 14-11-2024
Galeria Labirynt