28-1-2023 - 29-1-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Na warsztatach zapoznamy się z podstawami linorytu – techniki druku wypukłego, jednej z najstarszych metod graficznych. Tematem przewodnim będzie Ekslibris, czyli znak własnościowy, symboliczny portret właściciela. Pierwszego dnia warsztatów każdy przygotuje swoją matrycę linorytniczą i wykona próbne odbitki.

Drugiego dnia warsztaty będą miały formę otwartej pracowni. Będzie można zarówno drukować ex libris, jak i przygotowywać kolejną matrycę.

Uwaga! Nie musisz umieć rysować, żeby dobrze bawić się na warsztatach. Kalkowanie i przerysowywanie dozwolone. Warto się zastanowić, jakie znaki i symbole chcielibyśmy zawrzeć we własnym ekslibrisie.


KIEDY: warsztaty dwudniowe, 28.01-29.01.2023 (sobota-niedziela), godz. 15:00-18:00
GDZIE: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
DOSTĘPNOŚĆ: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.
WSTĘP: 10 PLN; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
ZAPISY: online; link do formularza zgłoszeniowego
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Prowadzenie: Michał Tokarz.
Tłumaczenie: Mariya Hoyin.


Michał Tokarz – grafik i artysta intermedialny, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Dyplom magisterski zrealizował w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem dra Wojciecha Sobczyka. Posługuje się najczęściej grafiką warsztatową, ready made, obiektami rzeźbiarskimi, rysunkiem. Głównymi podejmowanymi przez niego zagadnieniami są dom, korzenie, tożsamość i terytorium. Tworzy projekty traktujące o relacjach między miastem a wsią oraz projekty partycypacyjne, mające na celu budowanie kontaktów między obcymi sobie osobami. Członek grupy artystycznej Izomer oraz Kolektywu [ZOBACZ JAK], uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Cennik

bilet: 10 PLN; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Michał Tokarz

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup