16-10-2020 - 18-10-2020

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zobacz, kto w Lublinie się wyróżnia! Poznaj osoby, dzięki którym miasto tętni życiem!

Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne to coroczna nagroda promująca najciekawsze lubelskie osobowości kulturalne młodego pokolenia. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: słowo, dźwięk, obraz i animacja kultury. Żurawie to szansa na integrację środowisk kulturalno-artystycznych i na tworzenie się sieci kontaktów oraz wymianę idei. Laureaci otrzymują kampanię promocyjną w lubelskich mediach, nagrodę pieniężną i szansę na zaistnienie w lubelskiej kulturze. Do tej pory, dzięki hojności sponsorów i wsparciu Urzędu Miasta Lublin, udało się przekazać laureatom kilkadziesiąt tysięcy złotych i wesprzeć ich w dalszym rozwoju.

Tegoroczna edycja będzie inna niż wcześniejsze. Będzie mocno skupiała się na budowaniu relacji i twórczej współpracy nominowanych w procesie tworzenia finałowego spotkania, jakim jest Gala. Organizatorom zależy na pokazaniu potencjałów osób nominowanych, na ich fuzji, otwartości w działaniu, na wytworzeniu dzieła, które opowie o nich wspólnie i o każdym z osobna. To właśnie oni i ich twórczość będą w centrum uwagi, a by to osiągnąć całość wydarzenia została przeniesiona do przestrzeni kulturalnej –  Galerii Labirynt, co daje większe możliwości w prezentowaniu twórców.

Osoby nominowane w kategorii słowo to Sara Akram, Patryk Pawelec, Tomasz Kłusek. Ich twórczość będzie można poznać podczas piątkowego wydarzenia.

Dźwięk to kategoria artystyczna, która zwykle rozbrzmiewa podczas gali Żurawi. W tym roku także nie zabraknie pozytywnych dźwięków, wspólnych aranżacji. Zadbają o to nasi nominowani: Magda Kuraś, Igor Bazelan i Łukasz Furman.

Przestrzeń Labiryntu to idealne miejsce na pokazanie twórczości osób nominowanych w kategorii obraz. Będzie można zobaczyć prace Barbary Gryki, Anny Angeliki Łapińskiej i Małgorzaty Pawlak.

Podczas finału zaprezentują się także nominowane animatorki kultury: Małgorzata Adamczyk, Dominika Knap, Jola Prochowicz.

 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo musimy dostosować się do obecnych wymogów epidemicznych i ograniczyć liczbę osób biorących udział w wydarzeniu – będą to osoby nominowane i ich goście.

Finał Żurawii będzie składał się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich odbędą się działania artystyczne i wystawa w przestrzeni Galerii. Druga część wydarzenia, czyli wręczenie nagród laureatom i laureatkom oraz występy muzyczne, będą transmitowane 16.10.2020 w formie online.

Wystawę prezentującą wybrane prace osób nominowanych będzie można bezpłatnie obejrzeć w dniach 17-18.10.2020 w godzinach 13:00-18:00. Zapraszamy do Galerii Labirynt, ul. Popiełuszki 5.

 

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury

Organizator: Fundacja Beetle
Partner: Galeria Labirynt, Radio Lublin
Patronat medialny: Radio Lublin

16.10.2020 – transmisja online

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup