17-12-2021 - 27-2-2022

Galeria Labirynt | Plaza

O wystawie

„Powiększenie” jest cyklem lubelskich wystaw, podczas których prezentujemy twórczość lokalnego środowiska artystycznego. Wystawowe prace można nie tylko zobaczyć, ale i kupić. Ten fakt skłonił Magdalenę Franczak, Pawła Korbusa i Ewę Zarzycką do zastanowienia się nad relacjami sztuki i pieniędzy.


Otwarcie: 17.12.2021 (piątek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wystawa czynna do: 27.02.2022 (wt.-sob., godz. 13.00-18.00; niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp: bezpłatny


Trzecia odsłona „Powiększenia” stanowi badanie nad wartościami towarzyszącymi sztuce. W jaki sposób dokonuje się przekładu wartości artystycznej na finansową? Jakie zmienne uwzględnia ten proces, czy wartości np. społeczne wywierają na niego wpływ? W jakim zakresie wartość ekonomiczna może stanowić odzwierciedlenie tej niematerialnej? To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą wystawie.

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus podchodzą do tematu zarówno z powagą i ironią. Demaskują i uważnie analizują obecny na wystawie wątek sprzedaży i towarzyszącą mu otoczkę. Prozaiczna, komercyjna rzeczywistość nakłada nierzadko konieczność bycia jednocześnie artystą, piarowcem i menedżerem. Ale czy te dwie role idą zawsze w parze? Poruszane przez nich problemy są interesujące nie tylko dla specjalistów. W codziennym życiu towarzyszy nam wszak wiele stereotypów związanych ze sztuką, a część z nich niewątpliwie dotyczy właśnie jej aspektu finansowego.

Cennik

Wstęp bezpłatny

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak, Paweł Korbus

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup